Pomoc

W zdrowym ciele zdrowy duch popieramy każdy ruch

Powrót do listy
Autor:

Agnieszka Krawucka, Agnieszka Kacprzak, Piotr Dąbrowski

2. Miejsce realizacji projektu zadania

Słupno – plac zabaw ul. Żeromskiego (działka nr 451/5), Cegielnia – plac zabaw na ul. Sikorskiego (działka nr 167), 3. Sieraków - teren rekreacyjno-sportowy ( działka nr 98/1 )

3. Skrócony opis projektu zadania

Budowa dwóch integracyjnych siłowni zewnętrznych „pod chmurką” w miejscowości Cegielna i Słupno oraz doposażenie placu zabaw w Sierakowie o modułowy, wielofunkcyjny plac zabaw oraz zestaw do gry w piłkę siatkową.

4. Opis projektu zadania

Przedmiot Inwestycji:

Dwa identyczne zestawy siłowni zewnętrznej integracyjnej. Jeden z nich zostanie zamontowany na działce ewid. 167 w Cegielni, a drugi na działce ewid. 451/5 w Słupnie. Urządzenia przeznaczone będą dla potrzeb mieszkańców, którzy chcą uprawiać fitness na świeżym powietrzu (dzieci, ich rodziców, młodzieży, osób starszych i niepełnosprawnych). Zasady użytkowania urządzeń określał będzie regulamin korzystania z siłowni zewnętrznej.

Zakres prac obejmuje:

• przygotowanie projektu i montaż urządzeń

• budowa bezpiecznej nawierzchni wokół urządzeń

• zamontowanie płotka odgradzającego siłownie od placu zabaw

Wykaz urządzeń:

Zakupione urządzenia muszą posiadać atesty dopuszczające poszczególne elementy do użytkowania w miejscach publicznych i oznaczone znakiem bezpieczeństwa. Elementy powinny być integracyjne tzn. posiadać funkcjonalność składanego siedziska, co sprawi że w zależności od jego odpowiedniej konfiguracji z urządzenia będą mogli skorzystać zarówno użytkownicy pełnosprawni jak i niepełnosprawni. Na siłowni zewnętrznej zostaną umieszczone czytelne tablice informacyjne pokazujące możliwość i pożądany sposób wykorzystania urządzeń. Wymagane jest aby urządzenia prócz standardowego zabezpieczenia przed korozją zostały dodatkowo zabezpieczone specjalnym ocynkowaniem galwanicznym z użyciem specjalnych farby nawierzchniowych (odpowiednich do zastosowanej technologii cynkowania galwanicznego), a siedziska i stopnice były całkowicie wykonane ze stali nierdzewnej. Ze względu na zminimalizowanie kosztów remontów i utrzymania urządzeń zewnętrznych wymagany jest zakup z gwarancją 5 letnią. Dodatkowo w celu zachęcenia wszystkich mieszkańców do korzystania z siłowni (dzieci, rodzice i osoby starsze) wymagane jest postawienie urządzeń w pastelowej kolorystyce

Zestaw urządzeń siłowni zewnętrznej:

1. Orbitrek + Pylon + Wioślarz

2. Wyciąg górny integracyjny+ Pylon + Motyl intergracyjny

3. Ławka + Pylon + Prostownik pleców

4. Biegacz + Pylon + Steper

5. Drabinka + Pylon + Podciąg nóg

6. Odwodziciel + Pylon + Wyciskanie leżąc

7. Tablica z regulaminem

8. Ławka z oparciem

Budowa bezpiecznej nawierzchni pod urządzeniami:

urządzenia przeznaczone na place zabaw z których mogą korzystać również dzieci, których parametr HIC – krytyczna wysokość upadku z urządzenia, jest wyższy niż 1 m powinny zostać zamontowane na nawierzchni bezpiecznej, posiadającej odpowiednie parametry chroniące użytkowników przed poważnymi urazami. Projekt zakłada pokrycie terenu pod urządzeniami bezpieczną nawierzchnią wraz z obrzeżami.

Przedmiot inwestycji w Sierakowie

Publiczny plac zabaw, wieża wspinaczkowa na dwóch poziomach wraz ze zjeżdżalnią, huśtawką, piaskownicami oraz zestaw do gry w piłkę siatkową. Plac zabaw i zestaw do gry w piłkę siatkową urozmaicą przestrzeń rekreacyjno-sportową, zapewnią dzieciom, młodzieży oraz dorosłym dobrą zabawę i zdrowy wypoczynek na świeżym powietrzu, przyczynią się do promowania aktywnego i zdrowego trybu życia.

Zakres prac obejmuje:

• zakup i montaż urządzeń

• wykonanie bezpiecznej nawierzchni wokół placu zabaw (warstwa piasku 30 cm).

Wykaz urządzeń:

Zakupione urządzenia muszą posiadać atesty dopuszczające poszczególne elementy do użytkowania w miejscach publicznych i oznaczone znakiem bezpieczeństwa.

Szczegóły produktu

Plac zabaw:

Wysokość podestu 100cm i 150cm, Grubość słupka 11x11cm , Grubość balustrady 9x4,5cm., Różne możliwości rozstawienia, drewno lite, impregnowane ciśnieniowo, sprawdzone pod kątem jakości i bezpieczeństwa zgodnie z normą EN-1176, zjeżdżalnia, drabinka Powergrip ze szczeblami z stali szlachetnej lub ocynkowanej, 2 Uchwyty ze stali szlachetnej lub metalu z czerwonym pokryciem, 2 Wintegrowane piaskownice 4,5x9cm, sklep z ladą z litego drewna, rura strażacka ze stali szlachetnej Powerglide, 2 Dachy drewniane z 2 kominami, 4 Panele dachowe z litej, trójwarstwowej płyty 8mm z HDPE, 2 Koła sterowe Powerwheel, dwustronny, obracany profil podłogowy 25mm (dowolnie grubo lub drobno ryflowany), wszystkie konieczne materiały mocujące powinny być ocynkowane, dwuczęściowe zaślepki w kolorze niebieskim do zasłaniania śrub, szczegółowa instrukcja montażu, do prostego złożenia, książka serwisowa do raportów z przeprowadzanych kontroli, płyta aluminiowa ID.

Zestaw do gry w piłkę siatkową:

Zestaw powinien posiadać oficjalną wysokość do gry w siatkówkę plażową: 2.24m dla kobiet, 2.35m dla dzieci i 2.43m dla mężczyzn. Powinien zawierać: Dwa słupy z regulowaną wysokością, siatkę o szerokości 8m, 4 proste naprężacze i 4 śledzie, 4 naprężacze z podkładkami do zakopania, taśmy z 4 śledziami, 1 mały pokrowiec na akcesoria, 1 młotek, 1 pokrowiec, znaczniki boiska (taśmy) do wyznaczania linii boiska o wymiarach 8m x 16m (oficjalne wymiary). Stelaż 100.00% Aluminium, Materiał główny 100.00% Poliester, Lina 100.00% Polipropylen (PP), Kołek 100.00% Stal. Zestaw powinien umożliwiać prosty i szybki montaż i demontaż dzięki czemu podczas organizowania większych imprez nie będzie zabierał przestrzeni.

Zestaw powinien być uzupełniony o 2 ręcznie szyte piłki.

Budowa bezpiecznej nawierzchni pod placem zabaw:

Urządzenia przeznaczone na place zabaw z których mogą korzystać również dzieci, których parametr HIC – krytyczna wysokość upadku z urządzenia, jest wyższy niż 1 m powinny zostać zamontowane na nawierzchni bezpiecznej, posiadającej odpowiednie parametry chroniące użytkowników przed poważnymi urazami. Projekt zakłada montaż Placu zabaw na nawierzchni z piasku minimum 30 cm.

5. Uzasadnienie oraz beneficjenci zadania

W czasach braku aktywności ruchowej i ograniczonym kontakcie interpersonalnym tworzenie przestrzeni rekreacyjno–sportowych dla społeczności lokalnych jest szansą na aktywne spędzanie wolnego czasu z jednoczesną korzyścią dla zdrowia i integracją mieszkańców. Projekt przewiduje stworzenie miejsc rekreacyjno-sportowych w których zostaną zamontowane/ustawione urządzenia do ćwiczeń bez względu na wiek i stopień sprawności fizycznej. Usytuowanie urządzeń w ogólnodostępnych miejscach dla mieszkańców i możliwość korzystania z nich za darmo sprawi, że aktywna, nowoczesna i atrakcyjna forma ruchu powinna stać się naturalną potrzebą spędzania wolnego czasu, a także miejscem i czasem zacieśniania więzi osobowych.

6. Uzupełnić w przypadku projektu nieinwestycyjnego obejmującego działania o charakterze kulturalnym, sportowym, społecznym lub innym.

7. Uzasadnienie dostępności obiektu/lokalu:

8. Szacunkowe koszty zadania

170000 PLN

Koszt zadania po weryfikacji

170000 PLN

Elementy projektu

Nazwa Koszt
Budowa siłowni zewnętrznej w Cegielni - Przygotowanie projektu i montaż urządzeń 40000
Budowa siłowni zewnętrznej w Cegielni - Budowa bezpiecznej nawierzchni 25000
Budowa siłowni zewnętrznej w Cegielni - Oddzielenie siłowni od placu zabaw poprzez montaż płotka oddzielającego 10000
Budowa siłowni zewnętrznej w Słupnie - Przygotowanie projektu i montaż urządzeń 40000
Budowa siłowni zewnętrznej w Słupnie - Budowa bezpiecznej nawierzchni 25000
Budowa siłowni zewnętrznej w Słupnie - Oddzielenie siłowni od placu zabaw poprzez montaż płotka oddzielającego 10000
Doposażenie placu zabaw w Sierakowie - Zakup i montaż zestawów rekreacyjnych - sportowych 17000
Doposażenie placu zabaw w Sierakowie - wykonanie bezpiecznej nawierzchni pod placem zabaw (piasek 30 cm) 3000

Pozostali autorzy

  • Agnieszka Kacprzak
  • Piotr Dąbrowski

Skontaktuj się z Nami

Adres

Urząd Miasta i Gminy Radzymin
Pl. T. Kościuszki 2
05-250 Radzymin

Telefon

22 667 68 52/53